Historia i Filozofia
Ślimaczyzm to wymyślona religia, której głównym celem jest szerzenie szeroko pojętej wolności. Religia wolności sprzyja jedzeniu i miłości. Zasada jest jedna: Wszystko wolno!
Będzie o wolności i ślimaku, który dla wielu osób stał się jej symbolem. W przeciwieństwie do orła, który od lat jest uważany za symbol wolności, ale którego wolność została zabrana i który potrzebuje idealnych warunków, ślimak bez muszli jest skromnym, niedocenianym symbolem wolności.
Ślimak jest wolny, każdy to wie od dziecka. Jeśli się mówi o kimś, że jest jak ślimak, to mówi się o nim, że jest bardzo wolny.
Cechy Wolności Ślimaka
Wolność poruszania się i zgromadzeń
Potrafią wychodzić po pionowej ścianie, pływać, a niektóre nawet unosić się nad powierzchnią ziemi. (...) Lubią kąpiele w deszczu i wędrówki w świetle księżyca. Prowadzą bogate nocne życie. Nie znają granic i ich nie respektują.
Wolność w jedzeniu i używkach
Są głównie roślinożerne, ale jedzą też grzyby, padlinę i małe organizmy. Lubią piwo i sfermentowane owoce, grzybami tez nie pogardzą, mają więc wolność, jeśli chodzi o wybór używek.
Wolność od dóbr materialnych
Ślimak bez muszli nie posiada domu ani bagażu, jest wolnym podróżnikiem i śpi pod kamieniami. Są jak naturyści nieskrępowani swoim ciałem.
Wolność kształtu
Ślimak bez muszli nie ma kręgosłupa, może przyjmować różne kształty, jest elastyczny i wszędzie się zmieści.
Wolność seksualna
Są rozdzielnopłciowe albo obojnacze. Mają więcej możliwości i przyjemności. Ich życie seksualne jest bardzo wyrafinowane.
Wolność słowa i wolność religijna
Porozumiewają się za pomocą śluzu, sygnałów chemicznych, dotyku i ruchu. Nie prowadzą wojen, nie tworzą stosów ani nie obsypują się solą, wyglądają na tolerancyjne.
Wolność od strachu
Ślimaki nie boją się, są odważne wiedzą, że nigdzie nie uciekną. Powoli bez strachu idą przez świat. Najgorsi są ludzie, którzy je męczą i posypują solą, to jest barbarzyństwo, jeśli coś takiego widzisz zareaguj!
Zachęcamy do tworzenia autonomicznych stref ślimaczych w swoich domach, w miejscu pracy i wszędzie tam gdzie jest dużo zakazów, albo gdzie jest za duży pośpiech. Jedzenie jak i inne przyjemności uprawiajmy przy każdej sposobności.